تبلیغات
حدیث.اموزش.خداشناسی - احادیثی از امام صادق درباره ظهور

حدیث.اموزش.خداشناسی

احادیثی از امام صادق درباره ظهور

جمعه 16 شهریور 1386

احادیثی از امام صادق (ع) درباره عصر ظهور:

1- مرکز سلطنت مهدی (عج) کوفه و مرکز قضاوت او مسجد اعظم کوفه و محل زندگی و مرکز بیت المال او و محل تقسیم غنائم جنگی مسجد سهله و محل خلوت او تپه های نورانی نجف اشرف است.

 

2- در عصر ظهور مهدی (عج) پرندگان در لانه ها و ماهیان در دریاها شادمانی می کنند و چشمه های آب سرازیر شده و زمین چندین برابر همیشه محصول خواهد داد.

 

3- در عصر حکومت مهدی (عج) مومنی که در مشرق زمین زندگی می کند برادرش را که در مغرب زمین است می بیند و مومنی که در غرب زمین است برادرش را که در شرق زندگی می کند می بیند.

 

4- مهدی از همان روش پیامبر تبعیت می کند و سنتهای پیشین را نابود می کند همانگونه که پیامبر اکرم (ص) سنتهای جاهلی را از میان برد . مهدی اسلام را از نو پیاده می کند.

 

5- لشکری را به منظور فتح قسطنطنیه اعزام می فرماید، همینکه آن لشکر به دریا رسیدند بر کف پای خود چیزی می نویسند و بر روی آب راه می روند ؛ وقتی که رومیان آنها را می بینند می گویند: اگر اینها اصحاب او هستند خود او کیست ؟ آن وقت دروازه های شهر را بر روی آنها باز کرده و آنها وارد شده و هر چه که خواستند حکم می کنند.

 

6- وقتی که قائم ما قیام کند هیچ نقطهای از زمین نیست مگر آن که فریاد لا اله الا الله و محمد رسول الله در آنجا بلند باشد.

 

7- وقتی که قائم ما قیام کند خداوند چشم و گوش شیعیان ما را چنان نیرومند و پر توان می سازد که بین آنها و حضرت دیگر قاصد و پیک نامه رسانی وجود ندارد.

__________________________________________

1- بحارالانوار ، جلد 52

2- ینابیع الموده ، ج3 ، ص 136

3- بحارالانوار، ج 52، ص 393

4- بحارالانوار، جلد 52 ، ص 32

5- غیبت نعمانی ، ص 240

6- بحارالانوار ، جلد 52 ، ص 340

7- بحارالانوار ، جلد 52، ص 336

التماس دعا
[ جمعه 16 شهریور 1386 - 11:09 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| علیرضا ] [احادیث , ] [+]