تبلیغات
حدیث.اموزش.خداشناسی - نا گفته هایی از امام زمان

حدیث.اموزش.خداشناسی

نا گفته هایی از امام زمان

چهارشنبه 14 شهریور 1386

ناگفته های از امام زمان (عج)                                               

                                                بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلام علیکم امیدوارم حال شما خوب باشد و عید خوبی را سپری کرده باشید. ما که این چند روزه یه سر به شهرمون  زدیم و کلی حال کردیم. امروز متذکر ناگفته هایی (گفته شده) در مورد آخر الزمان و حضرت مهدی (عج) را خدمت شما عرض می کنم. ممکنه بگویید اینها که گفته شده و چیز جدیدی نیست؟ ولی حقیقت امر این است که این روایات و شخنان کمتر یادآوری شده و به همین دلیل حالت ناگفته دارد. اول بیوگرافیه مختصری از حضرت صاحب الزمان را خدمت شما می گویم تا مبنای بحث اصلی خود قرار دهم.

 

بیوگرافی : حضرت صاحب امر در سال 15 شعبان سال 225 هجری قمری در شهر سامرا عراق متولد شد. مادر بزرگوارشان نرگس دختر امپراتور روم شرقی و پدر گرانقدرشان حسن پسر امام هادی (ع) می باشند. او زندگی خاصی را شروع کرد و هنوز هم بعد از 1200  سال به زندگی پر برکت خود ادامه می دهد به کیفیتی که مجهول است و سوال کردن درباره ی آن بدعت نیست.

 

ظاهر و تیپ حضرت : به نقل از امام صادق (ع) : سن و سال:   او در سن پیران است ولی سیمای جوان دارد ناظران بر او گمان می برند چهل سال یا کمتر دارد، او با مرور شب و روز پیر نمی شود، تا پایان عمرش فرا رسد. ( بحار ، ج52، ص 285)

 

ریخت شناسی:رسول الله (ص):  مهدی از خاندان ماست، بلند پیشانی و برآمده بینی(اثبات الهاه ج7،ص 185)

 

ا زامام باقر (ع) نقل است : روزی عمربن خطاب از امیرالمومنین درباره ی مهدی توضیح خواست . ایشان فرمودند : اما نامش حبیبم رسول خدا عهد کرده که نامش را نبرم تا خداوند او را مبعوث کند، اما سیمایش ، او جوان نه بلند قد و نه کوتاه قد، خوش صورت است ، مویش زیبا استو از سرش به شانه اش ریخته، نور صورتش سیاهی موی سر و صورتش را تحت الشعاع قرار داده است . (به نقل از فروغ تابان ولایت ص 43)

 

زور و قوه ی بدنی : قائم(عج) کسی است که هرگاه خروج کند ، در سن پیری است اما سیمای جوان دارد، و آنچنان قدرت جسمی دارد که اگر دستش را به بزرگترین درخت روی زمین بیندازد ، می تواند آن را از ریشه بکند ، و اگر در میان کوه ها صدایش را بلند کند سنگهای کوه ها قطعه قطعه گردد،عصای موسی(ع) و انگشتر سلیمان(ع) همراه اوست. (اعلام الوری ص 407)

 

ایمیل به امام: حدیثی دیدم که مبنی بر رنسانس علمی در زمان ظهور حضرت است . خودتون را جای مردم 1200 سال پیش بزارید و این رو بخوانید : وقتی قائم ما قیام کند ، خداوند شنوایی گوش ها و بینایی چشم های شیعیان ما را به گونه ای زیاد می کند که دیگر میان آنها و امام زمان پیک پست نخواهد بود . یعنی آنها مستقیما هر جا باشند با امام (ع) تماس می گیرند.(بحار ج 52 ص 336) «ایول هد ست بلوتوث)

 

وب کم و چت : در عصر حکومت قائم (عج) مومنی که در شرق جهان است برادرش را که در غرب جهان است ، می بیند و برعکس مومنی که در غرب جهان است برادرش را در غرب جهان می بیند.(بحار ج 52 393)«برای رفقای خودم: بچه ها به حسین (ر) بگید اینجا گفته برادرش نه ...»

نتیجه: مطلب درباره ی امام زما ن آنقدر زیاد است که  اگر بخواهیم بگوییم از صفحه مانیتورتون بیرون می زنه . حالا فعلن اینو بعنوان ظواهری از امام زمان داشته باشید بعدن مفصلا هر بعد از شخصیت امام ، علایم ظهور و دوستان و دشمنان امام را باز می کنم تا شما خود ، دوستان امام و دشمنانش را بشناسید و جایگاه خود را بدانید.[ چهارشنبه 14 شهریور 1386 - 12:09 ب.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| علیرضا ] [زندگی امامان و شعر درباره ایشان , ] [+]